Zarejestruj się na newsletter!
pola obowiązkowe *
Gabinet OKULUX
Warszawa
Galeria Ursynów, ul.KEN 36
I piętro, lokal 111
Czynne:
pon. - pią. | 1000 - 2000 |
sob. | 1000 - 1600 |
|
dr n. med. Mariusz Koziak
|
Zarejestruj się na newsletter!
Ortokorekcja to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych, dla krótkowidzów z wadą wzroku do -6,00 (dioptrii), dalekowidzów z wadą do +1,75 (dioptrii) oraz osób z astygmatyzmem do maksymalnie -2,75 (dioptrii). Dodatkowo nosząc ortosoczewki zapobiega się narastaniu wady wzroku. Ortokorekcja pozwala na korygowanie wad wzroku dzięki użyciu najnowszej generacji twardych, gazoprzepuszczalnych soczewek ortokeratologicznych.
Więcej informacji na stronach:
www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl, www.ortokorekcja.waw.pl.
Film - "Leczenie narastajacej krótkowzroczności. Ortokorekcja"
Proces korekcji odbywa się w nocy. Zakłada się specjalne soczewki, które delikatnie i bezpiecznie zmieniają przednią krzywiznę rogówki oka. Dzięki temu w ciągu dnia pacjent widzi dobrze bez użycia okularów.
Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez okulistę rytmem. Początkowo jest to noszenie soczewek każdej nocy, czego efektem jest dobre widzenie w ciągu dnia przez ok. 18 godzin. Regularne używanie soczewek nocnych doprowadza do stabilnej poprawy wzroku, co czasami pozwala ograniczyć zakładanie soczewek do 3- 4 razy w tygodniu.
Istnieje kilkanaście różnych modeli nowoczesnych ortosoczewek. Ich budowa opiera się na kilkustrefowej odwróconej geometrii oraz wysokiej gazoprzepuszczalności. Soczewki stosowane w naszym gabinecie są produkowane przez renomowane angielskie, japońskie i szwajcarskie firmy. Szwajcarskie ortosoczewki FOK MC, niezwykle skutecznie hamują narastanie krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.
Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim sportowcom, osobom prowadzącym aktywny tryb życia, czy pracującym w pomieszczeniach zadymionych i zapylonych. W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku nie narasta lub narasta wolniej. My również zaczęliśmy z powodzeniem stosować ortokorekcję u dzieci szkolnych i młodzieży.
Okulista dobiera soczewki po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku. tj.:
Następnie zamawia się soczewki wg zmierzonych wcześniej parametrów oka. Pacjent odbiera soczewki podczas wizyty, na której zostaje on przeszkolony z zakresu ich stosowania i pielęgnacji. Otrzymuje soczewki do przetestowania w domu. Po okresie 1 tygodnia zgłasza się na wizytę kontrolną, podczas której okulista ocenia zmiany kształtu rogówki oraz ogólny stan oka. Jeżeli wyniki nie są idealne, bez dodatkowej opłaty poprawia się parametry soczewek i zamawia następną parę. Koszt takich soczewek to ok. 1400 lub 1800 zł. Ortosoczewki powinny służyć pacjentowi przez miniumum 1 rok a maksymalnie do 2 lat.
Niestety nie każdy chętny może zakwalifikować się do ortokorekcji. Przeciwwskazaniami są:
Zaletą ortokorekcji jest fakt, że jest to metoda niechirurgiczna, nieinwazyjna i w pełni odwracalna. Ortosoczewki są bezpieczne, nie uszkadzają rogówki, a po zaprzestaniu ich stosowania rogówka przybiera po 3 tygodniach pierwotny kształt.
Jeśli więc posiadasz wadę wzroku do -6,00 (dioptrii), nadwzroczność do +1,75 (dioptrii), astygmatyzm nie większy niż -2,75 (dioptrii) i masz dość noszenia okularów, czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia, to jesteś najlepszym kandydatem do niechirurgicznej korekcji wady krótkowzroczności, przy wykorzystaniu ortosoczewek. Umów się na wizytę kwalifikacyjną już dziś!